Participantes

  • Abdon Lalanal Saul Aleiso (Projeto Tarikasidin)
  • Abigail Clemente Pinto (FAM RIO)
  • Abilio Borges (Dir Clube/DTRL)
  • Abilio Tozini (FAM RIO/FUP/ALMA/CE/DEA)
  • Adacto B Ottoni (Ass Crea)
  • Adelson da S. Pinto (Rede Vida)
  • Adriana Alves Maria (ADUT RJ)
  • Adriana Lima de Farias (OAB-RJ)
  • Adriano Cruz dos Santos Soares (UFRJ)
  • Adriano Ferreira Rodrigues (GEO/UFF)
  • Agnaldo Mendes
  • Aguinaldo A Ramos (AMAB)
  • Alan Jeferson de O da Silva (PET/COPPE/UFRJ)
  • Alan Souza T de Siqueira (UFF)
  • Alcebiades Fonseca (DTRL/Clube)
  • Alcides Lyra Lopes (Clube de Engenharia)
  • Aldair Alves de Sousa (CMP)
  • Aldir Noueira Pires (Alerj)
  • Alex de Abreu Martins (Mov Passe Livre – Niteroi)
  • Alexandra Alves Porto Larena (Thamires Santoro Advogado Associados)
  • Alexandre Almeida (Fasser Engenharia)
  • Alexandre Arraes (CMRJ/ Cand Ver Psdb)
  • Alexandre Augusto de Assis
  • Aleyr A. Do Nascimento (Seap)
  • Alfredo de Lima Filho (Rio Trilhos)
  • Aline Almeida (grupo BikeAnjo (bikeanjo.com.br) DETRAN)
  • Aline Oliveira da Silva Borges (Teto-RJ)
  • Altair Torres
  • Aluisio Lemos (Frente Pró- Barcas)
  • Alvaro Braga (AMAST)
  • Ana Campitelli Simas
  • Ana Lucia Milhomens (AMOUR)
  • Ana Paula Azevedo da Silva (Estudante IFCS)
  • Andre de Paula (Fist)
  • André Jean Renaud (Observatório Social)
  • Andre Luis Coelho dos Santos
  • Andre Luiz Moreira de Souza (Usuario Transp C Grande)
  • Andreia Santos
  • Angela Alcantara
  • Angela Maria Tude de Souza (AMAST)
  • Angela Riscala A. Cavalcanti (FMCRJ)
  • Anne Vigna (jornalista francesa)
  • Antonella Grieco
  • Antonio Carlos Alcantara (Vice Pres Assoc Mor e Cidadaos de Guapimirim-AACG)
  • Antonio Carlos Freitas Pinto (Movimento Popular e Sindical)
  • Antonio Carlos Neiva (Cidadâo)
  • Antonio Carlos Palmeira (Assoc Com Magalhaes Bastos)
  • Antonio Carlos Soares Pereira (DTRL/Clube Mutua)
  • Antonio F Souza (Assoc Mor SAIBREIRA)
  • Antonio Jose Alves Pereiros
  • Antonio Lourenço
  • Antonio Manuel de A.R.Frio (Museu da Justiça)
  • Antonio Xaolin (Camara Comunitária Rocinha)
  • Arciley Alves Pinheiro (DNRN Clube Eng)
  • Ariane Alves (Dep Waldeck Carneiro)
  • Ariel Kozlowski e Silva (Empresa)
  • Ariston Siqueira dos Santos (SIMERJ- FENAMETRO)
  • Armando B Rodrigues
  • Armando Vieira do
  • Atilio M Flegner (Metro que o Rio Precisa)
  • Benedito Humberto (C Eng/ SBC)
  • Benedito Maia (Pro-Motor)
  • Bentilho Jorge Silva (OMEB)
  • Bianor Tavares Junior
  • Câdida Maria S.Serrão (FAM)
  • Caio Vilas Boas (FGV)
  • Camila Alves (Sindpetro)
  • Camila Lima e Silva de Carvalho (UFFRJ)
  • Camila Mendes Martorelli
  • Canagé Vilhena da Silva (Arquiteto e Urbanista)
  • Carla Lyra (Assessora do Vice Prefeito)
  • Carla Souza
  • Carlos Alberto da S. Barboza (Fam Rio)
  • Carlos Alves (FAM RIO)
  • Carlos Arruda (Jornal The Rio)
  • Carlos Artur Teixeira (Mand.Deputado Flavio Serafini)
  • Carlos de Carvalho Vital (dte)
  • Carlos dos Santos Batista (ASS Medanha)
  • Carlos Eduardo da S (Amoracin)
  • Carlos Eduardo Perdigao Schuch (ASSEAR)
  • Carlos Maria de Senna JR (Instituto Amigos da Web)
  • Carlos R S Moreira(Beto) (Rede 3 Setor)
  • Carlos R. Teixeira (CRECI)
  • Carlos Ranniery de Azevedo Silva Pala ( RG: 23086337-5)
  • Carlos Santana (Ex Deputado PT)
  • Carlos Teophilo de Souza e Mello
  • Carmosina Maria da Silva (AMPR)
  • Castro
  • Catarine Xavier Moreira
  • Celinéia Paradela Ferreira
  • Celso A.S. alvenn (Soltec/Nidj/UFRJ)
  • Celso Agra (Agroenergia é nossa)
  • Celso Paulo (Assoc Eng Leopoldina)
  • Celso Sá
  • Cenildo do Carmo Mendonça (Consultor)
  • Cesar Barros de Moraes (FAM RIO)
  • Cesar Campio Pinha (DTRL/Clube de Eng)
  • Chico Fortunato
  • Cicera Maradac (Fist)
  • Ciro Brito Oiticica (Ocupa Camara)
  • Claudia Abreu (Verde)
  • Claudia Maia (SAC)
  • Claudia Morgana M Oliveira (3rd investment)
  • Claudinei de Souza (Nest)
  • Cláudio F. Crispim (IAB-RJ)
  • Cláudio Janowitzer (Metro L4)
  • Claudio M. Nasser
  • Claudio Wilson Nobrega
  • Claudius Ceccom
  • Clovis Augusto Nery (Clube de Eng)
  • Conselho de Saude RJ (Conselho helio da saude)
  • Cremilda Teixeira Moreira (FAETEC)
  • Cristiano Magalhaes
  • Cristina Novais (FAFERJ)
  • Daniel Uram (SAC)
  • Daniela Arcoverde
  • David de Souza Rodrigues (Amigos do Trem)
  • David Ribeiro (Sentinela Ambiental)
  • Dayse Lazzarini (FNEI-RJ)
  • Debora F Lerrer (AMAST)
  • Deley Henrique B da Silveira (ProUrb-UFRJ)
  • Dervi Felipe de Souza (Forumde AcompanhamentodoOrçamento RJ)
  • Diana Levacov (QMOV)
  • Diego H. Kapaz
  • Douglas V Amador (ANDEF)
  • Dulce Machado Bueno
  • Ecilda do Nascimento
  • Edgard Vaz Coelho (FENAMETRO)
  • Edsom Morais Machado
  • Edson Barbosa de Oliveira (UFF)
  • Edson Cardoso (MAB)
  • Edson Jose Cipriano dos Santos (Fetag/CES)
  • Edson Monteiro (Cons Clube Eng/DTRL)
  • Edson Munhoz (CUT RJ/SINDIPETRO-RJ)
  • Eduardo Andrade (Gv Renato Cinco)
  • Eduardo de Almeida Lima (Pró- São Gonçalo)
  • Eduardo de Paula Monteiro (Taxista)
  • Eduardo Gonçalves David
  • Eduardo Gusmão da Costa (FAM RIO)
  • Eduardo Nogueira (Alerj -Funcionario)
  • Eduardo Novais (FAFERJ/CES)
  • Eduardo P. Hingst (Clube Eng/PUC)
  • Eduardo Pereira de Araujo (FAVELARTE)
  • Eduardo Pontes G da Silva (IPPUR/UFRJ)
  • Egon Moraes Flegner
  • Elaine Fernandes da Silva
  • Elaine S Silva
  • Elane Freitas (Conan Juventude)
  • Eliana Santos (Mova-Brasil Desenv e Cidadania)
  • Eliomar Coelho (Ex Vereador Rio/ Dep Estadual pSOL)
  • Elivan Rangel Silva
  • Elmiro Mendonca (AMAST)
  • Ely Martins (CES-RJ)
  • Elzbieta Mitkiewicz (Presidente da AMAST)
  • Emanoel Campos Filho (Mandato Edson Santos)
  • Eraldo Bulhoes Martins (Sind dos Medicos)
  • Ernesto Timm (arquiteto HoverCraft)
  • Ersilia Verlinghieri (Grupo Popular Pesquisa em Ação)
  • Ester Patricia B Macedo (FIST)
  • Euro Mascarenhas Filho (3rd investment)
  • Evandro
  • Evandro Braga Moraes (Faferj/FECB)
  • Evandro P (Fam-Rio)
  • Evandro P. da S (FAM RIO)
  • Fabio Andrade (CECAL)
  • Fabio Correia (Total Express)
  • Fábio F.Paixão Assunção (MDT/)
  • Fábio Ferreira da Paixão Assunção (MDT)
  • Fabio Palmeiro do Amaral (Geografo/ DRNR Clube Eng)
  • Fagner de Oliveira da Matta (Clube Eng/LIMK/ECO/UFRJ)
  • Fatima Sobral Fernandes
  • Felipe ( Prosdocimi ou Alcantara) (Mov Assoc Mor Ilha de Guaratiba)
  • Felipe Caixeta (Jornalista Independente)
  • Felipe Cesar Gomes (Cecal)
  • Fernanda A Lopes (PUC/RJ)
  • Fernando Annibolete (ASPROCITEC)
  • Fernando de O.Chaffin
  • Fernando L Siqueira (Vice Pres Clube Engenharia)
  • Fernando Mac Dowell
  • Fernando Matos Guilherme (MattosEng )
  • Flavio (Rocinha)
  • Foster (FOSTER DESIGN)
  • Francicleo Castro Ramos
  • Francisco de Almeida dos Santos (FAM RIO)
  • Francisco F Elias da Silva
  • Francisco Guimaraes (CONAFER)
  • Francisco José Dalmeida Diogo (ABPv – IME)
  • Francisco V. Mandana
  • Frederico A Damasio
  • Gelson B. Calazans
  • Genésio Almeida da Silva (M. Transp.)
  • Geovano Santos da Fonseca (Forumde AcompanhamentodoOrçamento RJ)
  • Germano Thomé (AmaVimpe)
  • Giane Correa da Silva (Uerj)
  • Gilberto Nicácio (Assoc João XXIII)
  • Gilberto Palmares (Dep Estadual PT)
  • Gilberto Pinto (Eng Eletricista)
  • Gilean Teixeira da Rocha (Busologo)
  • Gilmar Mascarenha (UERJ)
  • Gilson Pereira de Carvalho
  • Giovane Zuppardo (CECAL)
  • Glauco Brenenstein (UFF)
  • Glauco G Bressan (UERJ/DTRL)
  • Gregório Jório Santana
  • Guilherme Fonseca Cardoso
  • Guilherme Velasco (Rocinha sem fronteiras)
  • Gustavo Barbosa L da Nova (Cecal)
  • Gustavo de Brito Colombo (ACIT Assoc Comercial e Ind Tijuca)
  • Hamilton Gonçalves Loyola (Assessor Dep Paulo Ramos)
  • Heber Fernandes (Pres SIMERJ)
  • Helena Vieira de Souza Lopes (UFRRJ)
  • Helio Albuquerque (CES/RIO)
  • Helio Suêvo Rodrigues (AENFER)
  • Horacio Magalhaes (SAC)
  • Hugo Costa
  • Humberto F de Mendonça
  • Iba dos Santos Silva (CE/DEA)
  • Igor Matela (IPPUR/UFRJ)
  • Itamar da Silva Ferreira (Assessor Dep Edson Santos)
  • Itamar Marques da Silva Junior (DTRL/Clube Village)
  • Itamar Silva (Ibase/grupo Eco)
  • Ivan Alves (Amagloria)
  • Ivanildo da Silva (CE)
  • Izidro Paes Leme Arthon
  • Jacqueline Rocha (Assoc.Mor.Amigos BairroPeixoto/Oásis)
  • Jacques Schwarzstein (AMAST)
  • Jadir Baptista de Araujo
  • Jaime de Bona (AMOG)
  • Jaime Miranda
  • Jan Tonio Schreiber Kruger
  • Jandra Luna Lima Pedrosa
  • Janet Ruth Colombo (APIMEC-RIO)
  • Janio Korrea (Resistencia TransCarioca/forum Leopoldina)
  • Jaqueline Loureiro (SEEB-RJ)
  • Jean Ilg (Estudante UFRJ)
  • Jeová Vieira da Silva
  • João Borges Pereira (DTRL)
  • João Corfia
  • Joao José do Nascimento Souza (C.E.Paulo TXXXX)
  • João Marcelo Ribeiro Amorim
  • Joao Marcos S. Correia (Engenheiro UFRJ)
  • Joao Ricardo de M. Serafim (FAM RIO)
  • João Ricardo Oliveira
  • Joao Roberto Lopes (Inst Mais Democracia)
  • John Machn
  • Jonald Oliveira (Clube de Engenharia)
  • Jorge Antonio da Silva
  • Jorge da Costa Pinto (Amast/Amaf/Cons.Reg.Famrio)
  • Jorge das Graças S Faria (FAM RIO)
  • Jorge Gustavo (Gab Reimont)
  • Jorge Luiz Borges (Gab Eliomar Coelho)
  • Jorge Luiz de Aquino (Assoc Cj Vale do Sol – S Cruz)
  • Jorge Luiz de Moraes Tourinho (Usuario)
  • Jorge Medeiros (Sindfogo)
  • Jorge Saraiva (Clube e Senge)
  • Jose Antonio (MOV. Passe Livre)
  • Jose Antonio Ribas Soares (FAETEC)
  • Jose Araujo Koff (ALMAGA)
  • José Britz (Pres AMA São Conrado)
  • Jose Carlos Cabral
  • Jose Carlos Domingo Nascimento (folha de Sta Cruz)
  • Jose Cassio Ignara (Mov Preservação Ferriviaria MPF)
  • Jose Clemente Filho (COMAMEA)
  • Jose Cosme de Lima
  • Jose Eduardo Pessoa de Andrade (Diretor Tecnico Clube)
  • Jose Euclides de S Andrade (Estacio de Sá)
  • José Jairo Araujo de Souza (Eng Transito UFF/Gepetran)
  • Jose Jandir B Alves
  • José Jorge da S. Araujo (DFE-DET-Clube)
  • José Luiz Salgueiro (Cons Clube Eng/DTRL)
  • Jose Maria Nascimento (Sindipetro-RJ)
  • José Maria Santana Costa
  • José Martins de Oliveira (Rocinha sem Fronteiras/SOS Saneamento)
  • Jose Mauricio da Silva (MDT/Japeri)
  • Jose Otacilio Saboya Ribeiro (Arquiteto)
  • Jose Ricardo Duarte Ferreira (Morador Rocinha Laboriaux)
  • Jose Rosario N dos Santos
  • Josemar Andrade Castro
  • Josimar Nunes da Silva (AMABJES)
  • Joyce Enzler (Ama Riachuelo)
  • Juan Pablo Diaz (Coletivo Com e Cultura)
  • Julia Daniela (Assoc Mor Morada do Campo)
  • Juliano Werneck (AmaCopa)
  • Julio C. Alfaya (FTERJ)
  • Julio Cesar de Miranda
  • Katia Farah (Cons Clube)
  • Laura Kemmer (Universidade de Berlim +49 1637430387)
  • Lazaro A. Santana (ONG Moradia e Cidadania da Caixa)
  • Leandro C Santos (Agente ambiental Rocinha prefeit )
  • Leandro Moreira Oliani (UNIV CELSO LISBOA)
  • Leandro Oliveira de Souza
  • Lenira Maria Santana
  • Leo Castro Ramos (Estudante)
  • Leonam Estrella Figueiredo (Eng Prefeitura Ilha)
  • Leonardo Amaral da Veiga (UFRJ)
  • Leonardo T C Yosnikawa
  • Leonardo Viana
  • Licinio Machado Rogerio (AMAB )
  • Lígia Tammela (IAB RJ)
  • Livia Beatriz Brigagao da Silva
  • Lucas Faulhaber (Mand.Deputado Flavio Serafini)
  • Lucas Lago de Carvalho
  • Lucia Helena Gomes (AMAF)
  • Lucia Reis (CUT/UFRJ)
  • Luciana Araujo da Silva Pereira (Forum de Acompanhamento do Orçamento RJ)
  • Luciana Guerra Malta (Quero meu ônibus de volta)
  • Luciano Avellar
  • Ludugerio Silva (FAM RIO)
  • Luis Correa
  • Luiz Alfredo Salomão
  • Luiz Amorim do Amaral
  • Luiz Antonio Cosenza (Cons Clube Eng/DTRL/CREA)
  • Luiz Carlos Espirito Santo (ATELEVADORES)
  • Luiz Carlos Ferreira da Silva (brennerlok1822.com.br CECAL)
  • Luiz Carlos Ramos Cruz (dte)
  • Luiz Carneiro de Oliveira (Dir Clube/DTRL)
  • Luiz Felipe Orofino Souto (IPPUR/UFRJ)
  • Luiz Fernando S Silva (Mor Rua)
  • Luiz Otavio Cunha
  • Luiz Ricardo Ferreira (Advogado Autovistoria)
  • Luiz Ricardo Santos Carvalho (ADCTAq)
  • Luiz Sergio Tavares da Rocha (AMOG)
  • Lycerio de A. Filho
  • Lynce Nhveira (Geologo Clube)
  • M Gloria F Souza (Acao Cidadania/Flamengo AM Laranjeiras)
  • Macário Mendes da Matta (APOLIFFER)
  • Maciel Silva dos Santos (MNPR/CNDDH)
  • Malu de Araujo Machado
  • Manoel Lapa (Vice Pres Clube Engenharia)
  • Manuel Candeias Alvares Corrêa (Ass Solidaria Amigos da )
  • Marcelo Acha
  • Marcelo Almirante (Arquiteto)
  • Marcelo Braga Edmundo (CMP)
  • Marcelo Burgos (PUC – RIO)
  • Marcelo Cardoso (Particular)
  • Marcelo Di Lello Jordao
  • Marcelo Pereira de Araujo (FAVELARTE)
  • Marcelo Santos (ADUT RJ)
  • Marcelo Schmidt
  • Marcia Lopes C. Rodrigues
  • Márcia Maria Freitas Pinto
  • Marcia Ribeiro (Rede Alerta deserto verde)
  • Marcia Vera de Vasconcelos (Presidente da FAMERJ/ Dir Mob FAM RIO)
  • Marcilio F Mesquita (ASMMD)
  • Marcilio Rosa dos Santos (FMCRJ)
  • Marcio de Queiroz Ribeiro (Cons.CLube Eng)
  • Marcio Eduardo Neves Soares (Usuario de transp)
  • Marcio L.Lacerda (Sindesnav)
  • Marcio Paulo O Castro (Crea-RJ)
  • Márcio Rufino Silva (UFRRJ)
  • Marcius Barreto (Dep Enf Rejane)
  • Marco Antonio Barbosa (Senge RJ)
  • Marco Antonio da S Marinho (AMAJESA)
  • Marco Jardim (Proj RioBus)
  • Marcos Burgos
  • Marcos da Fonseca Lima
  • Marcos Frinat
  • Marcos Mainort (Vitoria Regia)
  • Marcus Carmo (visitante)
  • Maria Amélia Crespo (Pres AMA Gavea)
  • Maria Bessa (Frente Pró- Barcas)
  • Maria Cristina Albuquerque da Silva (visitante)
  • Maria de Fatima C Mendonca (AMA S Cristovao)
  • Maria de Jesus (AMOrG)
  • Maria de Lourdes Silva (AUTPAM)
  • Maria de Oliveira (Fundacao ECB)
  • Maria Helena T.O.Dias (Ilha do Governador)
  • Maria Jose Oliveira F
  • Maria José Ponciano (Forum pessoa idosa)
  • Maria Luiza Perez Meira
  • Mariana Freitas Alvim (Jornalista Viva Rio)
  • Mariana Medeiros (Mand.Deputado Flavio Serafini)
  • Marileide Gomes do Nascimento (Ilha de Paqueta)
  • Marília Ribeiro Mendonça (OAB)
  • Mario Ferreira
  • Mario Pragmácio (Gab Vereadora Sonia Rabello)
  • Matheus Henrique Cunha Barboza (Pet Coape UFRJ)
  • Mauricio Azevedo (Imprensa sindical)
  • Mauro Halfeld dos Guaranys
  • Max Junior Schmoll (KATACLISMa PROD)
  • Maximo Dias da Silva (AMA Flores)
  • Michelle Cristina Rosa Mascarenhas (3rd investment)
  • Miguel A.Pinto (Clube de Engenharia)
  • Miguel Filipe (Est UFRJ)
  • Miguel Santos Sampaio
  • Milton Lima
  • Mitsuru Arai
  • Moisés Almeida de Souza (aluno FGV)
  • Monica Cristina O Aleixo (ASPMMPI)
  • Murilo Fabio Santos Tergolino (Gab Ver Reimont)
  • Nadia Bajenova
  • Nathália Ronay
  • Nei Rodrigues Beserra
  • Nely Vieira
  • Newton Carvalho (DTE – CE)
  • Newton Leao (Eng Secret de Estado deTransportes)
  • Newton Tadachi Takashina (DSG Clube Eng)
  • Nilo Ruy Corrêa
  • Orestes M
  • Osiris B Almeida (CEASIG)
  • Oswaldo Faria (AM Terra Brasil)
  • Oswaldo S. A. Filho (Ext Min LTDA)
  • Otoniel Nascimento (Ferroviario)
  • Paulo Cezar Carvalho Barreiros (Moradores de Rua/Comunidade carente)
  • Paulo dos Santos Rodrigues (3rd investment)
  • Paulo Prudente (Jornalista)
  • Paulo Roberto (Assoc Retiro)
  • Paulo Rodrigues (Publicitario)
  • Paulo Saad
  • Pedro Carrion (Mobilize Brasil)
  • Pedro Dias Geaquinto (Quero Metro /COPE)
  • Pedro EPIFANIO da Silva (Aldeia Global)
  • Pedro Jorge de L. Pinheiro
  • Pedro José de Castro (Pres AUTPAM)
  • Pedro Lima (Cons. Reg. Famrio)
  • Pedro Luiz Barbosa (Clube de Engenharia)
  • Pedro Paulo Silva de Souza (Pet/Coppe/Ufrj-Fetranspor)
  • Pericles Gomes da Silva (Usuario de Onibus)
  • Priscila Rodrigues Martins (Usuario Adut)
  • Priscilla R Fonseca (Estudante mestrado)
  • Radmaker de Souza Valle (Magalhaes Bastos)
  • Rafael de la Vega
  • Rafael Duarte D’Oliveira (Mand.Deputado Flavio Serafini)
  • Rafael Oliveira da Mota (Clube de Engenharia)
  • Rafaela Cristina Bonifácio (ISER/RJ)
  • Raul Mauricio Cahet Lisboa (GDTU)
  • Regina Chiaradia (AMAB)
  • Regina Lasmar
  • Reimont Luiz Otoni (CMRJ Vereador)
  • Renata Soares Machado (UFF)
  • Renato Alves Teixeira (IDAPI/ANSON/PLANAVE)
  • Rhuanna Silva
  • Ricardo Alonso D Novaes
  • Ricardo Beltrao Salgado
  • Ricardo de Noronha Viegas (Clube de Engenharia)
  • Ricardo Felix Faustino (MTST- RJ)
  • Ricardo Khichfy
  • Ricardo Lafayette (Metrò que o Rio Precisa)
  • Ricardo Latge (Cons Clube de Engenharia)
  • Ricardo Moura (Alemao)
  • Ricardo Pereira Souza (Sindesnav)
  • Ricardo Rauen Ferreira (Dir Clube/DTRL)
  • Richard M. Stephan (UFRJ)
  • Roberto da Silva (AMOG)
  • Rodinei Costa (Conan)
  • Rodrigo Araújo (Mov. Passe Livre)
  • Rodrigo F. (GDA)
  • Rodrigo Farias Pereira
  • Rodrigo Santos Azevedo (USUARIO DE transp)
  • Rodrigo Silva
  • Rogério Feijó Botelho
  • Rogerio Rodrigues da Silva (CODS 51)
  • Romildo A Silva (AMABANC)
  • Romulo Orrico (Prof Coppe)
  • Ronaldo Pimenta de Carvalho Junior (UERJ/DTRL)
  • Ronaldo David (Rede Democratica)
  • Rosa Leal (ACERJ)
  • Rosana Freitas (CONAM Pará)
  • Rosangela Michelotti (Autonoma)
  • Rossino
  • Rubem Eduardo Ladeira (AENFER)
  • Rubens Mascarenhas da Gama (Clube de Engenharia)
  • Rubens Pinto Foligno (SIMERJ)
  • Rui de Farias Souto (PMERJ)
  • Rumba Gabriel (FAFERJ)
  • Salvador Velloso Perrella (DTRL)
  • Samyr Rangel
  • Sandra Martins de Souza (Mov Preservação Ferriviaria MPF)
  • Sandro Torres de Oliveira (Pres Cecal)
  • Sarah Laurindo Monteiro (PUC-RIO)
  • Saul Birman
  • Sebastian Soto Coll (UFRJ)
  • Sebastião Batista Albuquerque (SIMERJ)
  • Sebastiao de Moraes Filho (AM Santissimo)
  • Sebastião Fagundes
  • Sebastião Paulo (USUARIO DE transp)
  • Sebastião Soares (Cons Clube)
  • Sergio Almeida dos Santos (A. M. J. Paulista C. Grande)
  • Sergio Annibal (UFRJ)
  • Sergio Antonio Torres Vieira (Dir Clube/DTRL)
  • Sergio Correa Ribeiro
  • Sergio G P Medeiros (MNLM-GTNM)
  • Sergio Luiz Mattos Souchair
  • Sergio Ricardo (Assoc Rio Antigo de Ecologia e Cultura)
  • Sergio Ricardo Telles Azevedo (Seconserma)
  • Sergio Roberto Moraes Teixeira (Morador de Sta Teresa)
  • Severino Rezende (Rocinha sem fronteiras)
  • Sidnei Rodrigues Effgen (NORONHA)
  • Sidney Colombo do Nascimento (Coop Brasil Melhor)
  • Sidney Silverio (PMNI)
  • Silverio Borges Pires Neto (Oscip Amigos do Trem)
  • Silvia Helena Santos (Amorjala)
  • Silvia Moura R dos Santos (Ass de Mulheres)
  • Solimar Campos Pereira
  • Sonia da Costa Rodrigues (Senge RJ)
  • Sonia Rabello (Pres FAM RIO)
  • Suany Vitelli
  • Tadeu Morelli (CNEN/IEN)
  • Tadeu N Pedro (PUC RIO)
  • Tania Jandira R Ferreira (FAVELARTE)
  • Tania Regina Ferreira (Ferroviario)
  • Tatiana G.M.de Carvalho (MobiRio)
  • Terezinha Aparecida de Vasconcelos (Gefep Grupo de Formação)
  • Thamires Santoro (Thamires Santoro Advogado Associados)
  • Thatiana Murillo (Caminha Rio)
  • Thiago Marques
  • Thireso Santana
  • Tomaz de Aquino Arantes (DRM/DRNR/DEA/DQ/DTRL)
  • Tony Teixeira
  • Uiara Martins de Carvalho (DTRL Clube Eng)
  • Úrsula B. Souza
  • Vagner da Silva Oliveira (DTRL/Clube ADUT-RJ)
  • Valdemar Moreira (ANPP Conreppv Nac)
  • Valdir Motta (SMR)
  • Valdir Santos
  • Valéria Francisco de Mello (Gabriela Leite)
  • Valmir de Lemos Indio (CNTT)
  • Valmir de Souza (Biomob)
  • Valter Elias de Souza
  • Valter Verissimo
  • Vanduir Vieira
  • Veridenia Passos
  • Vincenzo Papa (Detran-RJ)
  • Vinicius Ruas Alvarez
  • Vinicius Soares Ferreira (usuario)
  • Vitoria Birkbeck (Cineasta AMAST)
  • Viviane Zampiere (bike na pista)
  • Walcyrio Ramos Neto (Estudante)
  • Waldemar Moreira (DTRL)
  • Waldir Jorge (Inst Waldir Jorge)
  • Wallace Hermann (Assoc Rio Antigo)
  • Walter Arazi Neiva
  • Walter M LEIROS (Projeto Movemos)
  • Walter Passos Junior
  • Washington S Assuncao
  • William de Andrade (Comlurb)
  • William dos Santos Affonso (UNIV CELSO LISBOA)
  • William Howard Hossell (A M Leblon ANIMA)
  • Wilson Frota e Silva (Secretario da DEA -Clube Engenharia)
  • Wilson Norberto (Bicuda Ecologica)
  • Wladimir Leandro B.Loureiro (FAM-RIO)
  • Zé Mauro (Simerj.U.Classista)